online KURZ

  VEDOMÉ DÝCHANIE 

DAJ SI PAUZU - NADÝCHNI SA    

6. Lekcia 

Rozpúšťanie STRACHU pomocou vedomého dýchania

Postav sa STRACHU tvárou v tvár raz a navždy!

Jednou z najväčších chýb, ktoré robíme je to, že svoje POCITY STRACHU dusíme v SEBE. Keď na nás príde STRACH, jednoducho ho zastavíme, tlmíme ho vnútri v SEBE a to nás dusí. STRACH nás paralyzuje a my ostaneme stáť zamrznutí na mieste a nevieme sa pohnúť z miesta. Veľakrát sa to deje preto, že sa orientujeme na spoločnosť - čo sa má... Čo je vhodné a čo nie. A práve tento pocit nás brzdí v ďalšej akcii a činnosti. 

Najdôležitejšie je nezaseknúť ten STRACH v sebe, ale naopak, rozpohybovať ho a vyjadriť ho - svoje pocity navonok. Vedome nahradiť tú zlú ENERGIU dobrou. Ako na to?

⇒ Neboj sa STRACHU! DOVOĽ si len vedome vnímať svoje POCITY. Uvoľniť sa a vyjadriť ich NAVONOK - napr. cez pohyb, dych, zvuk (hudbu) 

Prevezmi moc nad STRACHOM a DOVOĽ si rozpustiť tú hrču vo vnútri TEBA, ktorá ťa páli a bolí a vizualizuj si, ako sa pomaly uvoľňuje, rozpúšťa a mizne preč.

UROB TO ako malé dieťa! Bezprostredne - nekontroluj sa. Keď sa chceš smiať, smej sa. Keď chceš plakať, plač.Keď chceš a potrebuješ kričať - krič. Uvoľni svoje emócie, urob nejakú vedomú AKCIU na uvoľnenie napätia, rozpohybuj to nepríjemné a boľavé vo svojom vnútri a nedovoľ, aby sa to tam zaseklo. Uvoľni ten tlak a pusti to vedome zo SEBA von.

UKÁŽ MU, že sa nebojíš.HRAJ sa s tým STRACHOM ako s najlepším kamarátom. Rozprávaj sa s ním. Pýtaj sa ho, čo chce a počúvaj ho, čo ti hovorí. Neustále zhlboka dýchaj a vnímaj svoje POCITY. 

Vypracuj si uvedené úlohy do Pracovného listu a trénuj každý deň, či už počas dňa v práci, alebo skoro ráno pri prebúdzaní... zavri oči a precíť ten úžasný prúd ENERGIE (Pracovný list nájdeš v prílohe mailu)

M Á Š    O T Á Z K U ?
Rada Ti POMôŽEM

KONTAKT:  (+421) 905 890633eva@cabanik.sk, SKYPE: Eva Cabánik